Besplatan Office 365

Iako su djeca po prirodi jako znatiželjna te uvijek željna novih znanja i iskustava, često je prezentacija i interakcija ključna za djetetovu motiviranost za učenje. Posebno to do izražaja dolazi u školama, gdje nastavnici zbog velikog broja učenika i nedostataka suvremenih alata često nisu u stanju svu djecu zainteresirati i dovoljno motivirati za stjecanje novih znanja. Osim toga, moderni pristup proučavanja i učenja trebao bi omogućiti i razvijanje i poticanje učeničkih kompetencija ključnih za 21. stoljeće, kao što su kritičko razmišljanje, kreativnost, samostalnost, timski rad, uvažavanje različitosti itd.

oga su svjesni i u nadležnim ministarstvima, ali i u mnogim visokotehnološkim tvrtkama koje razvijaju posebne alate namijenjene obrazovanju. A kako nove tehnologije mogu omogućiti bolje i jednostavnije učenje, možda najbolje pokazuje primjer Office 365 Professional Plus programskog paketa koji je, zahvaljujući Ministarstvu znanosti i obrazovanja, CARNetu i Microsoftu Hrvatska, već drugu godinu zaredom besplatan za sve učenike i zaposlenike u hrvatskom obrazovnom sustavu. (Kako iskoristiti besplatno pravo na korištenje paketa Office 365 pročitajte ovdje. Nakon toga odmah ste spremni za korištenje – pristupite stranici Office365 za škole s koje se obavlja prijava).

„Office 365 znatno povećava interakciju na nastavi te podiže produktivnost. Softveri su dostupni u svakom trenutku s raznih uređaja, što je iznimno važno za učenike jer konstantno imaju pristup svim materijalima i aktivnostima koje se koriste na nastavi. Office 365 kao virtualna učionica omogućuje "obrtanje" učionice (flipped classroom pristup), što podrazumijeva da uz dobru pripremu na nastavi (učenici kod kuće pristupaju pripremljenim materijalima i rješavaju ih) u školi ostaje mnogo više vremena za konkretne aktivnosti, pružanje pomoći učenicima, rješavanje eventualnih nejasnoća i slično.

Svi koji žele ostvariti besplatno pravo na pristup svim navedenim servisima, trebaju se registrirati na web stranici Office 365 za škole i to putem korisničkog računa AAI@EduHr (ime.prezime@skole.hr) koji dodjeljuje administrator imenika u svakoj školi (popis administratora je dostupan ovdje).

Izvor: http://www.vecernji.hr/techno/uz-besplatan-office-365-skolarci-iz-karlovacke-gimnazije-gradivo-uce-putem-drustvene-mreze-1162812

Microsoft Office 365 – podrška vašem virtualnom razredu

Izvor: http://www.skole.hr/skole/vijesti_carnet?news_id=10847

Office 365 za učenike i učitelje

Office 365 Education – Office za učenike!

Mnogi od vas upoznati su sa DreamSparkom. Ukoliko niste onda trebate znati da je u pitanju program preko kojeg Microsoft omogućuje studentima omogućuje besplatno korištenje Microsoftovog softvera uključujući Windowse, Windows Server i Visual Studio. Iako iznimno koristan i i pomalo potcjenjen program, DreamSpark je nudio sve što jednom studentu treba osim drugog najpoznatijeg Microsoftovog paketa alata – Microsoft Office-a.

Ipak, kako se Microsoft počeo sve više otvarati prema korisnicima i zajednici tako je jedan od poteza koji je poduzeo bio pokretanje Office 365 Education paketa – paketa koji omogućuje besplatan pristup Office-u 365 učenicima, studentima i zaposlenicima u obrazovanju. O čemu je tu točno riječ?

Office 365 Education

Office 365 Education paket je usluga i programa koje Microsoft nudi na besplatno korištenje. U tom se paketu nalaze najpoznatije i najčešće korišteni Office programi:

• Microsoft Word

• Microsoft Excel

• Microsoft PowerPoint

• Microsoft Outlook

• Microsoft Onenote

Osim toga, učenici i članovi akademske zajednice (studenti, profesori) imaju mogućnost koristiti OneDrive za spremanje do 1 TB podataka online kao i Office Online – web verziju Office alata. Osim korištenja na računalu, Office 365 može se koristiti i na tabletu (Windows, Android, iPad) kao i na pametnom telefonu (Windows Phone, Android, iPhone).

Kako biste aktivirali vaš Office 365 Education potrebno je prvo prijaviti se sa vašim AAI@EDU korisničkim računom. Za učenike koji koriste @skole.hr račune link za prijavu je:

office365.skole.hr

Učenici

Postupak je prilično jednostavan:

1. Nakon što se spojite na office365.skole.hr dočekati će vas početna stranica gdje trebate kliknuti na „Prijava“.

2. Na sljedećoj stranici potrebno je ulogirati se sa AAI@EDU korisničkim računom.

3. Preporučljivo je pročitati uvjete korištenja bez obzira što ima prilično puno teksta. Na dnu se nalazi gumb za nastavak.

4. Na ovoj stranici moguće je izraditi multi-faktorsku autentikaciju koja generira lozinku ako se želite ulogirati na Office 365 na neki drugi način osim preglednika.

5. I voila, stigli se do kraja gdje klikom na „Instaliraj“ započinjete postupak instalacije Office-a na vašem računalu!

Instalacija na računalo

1. Nakon klika na „Install Now“ potrebno je skinuti i pokrenuti datoteku.

2. Instalacija će automatski započeti. Napomena: računalo mora biti stalno spojeno na Internet pošto se Office aplikacija skida sa Interneta. Ukoliko ste na mobilnom Internetu sa ograničenim paketom onda pripazite na potrošnju, Office može uzeti prilično velik broj megabajta!

3. Nakon instalacije potrebno je prihvatiti uvjete korištenja za Microsoft Office.

4. I još malo i Office će biti instaliran!

Što je još u paketu osim Office alata?

Osim standardnih alata koji dolaze uz Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) uz Office 365 dobijete i Lync, program koji omogućuje komunikaciju sa ostalim učenicima i profesorima koji imaju Office 365. Osim slanja poruka Lync omogućuje konferencijske pozive kao i praćenje online predavanja.

Sad kad znate koliko mogućnosti vam se nudi po vrlo povoljnoj cijeni od nula kuna mislim da trebate što prije iskoristiti prava i koristiti alate koje nudi Microsoft. Sretan i brz download!