Radionica

Naši učenici već godinama pokazuju zavidno znanje na svim razinama natjecanja iz hrvatskoga jezika. Svojom izvrsnošću Rita Zonjić probila se na sam vrh te je kao državna prvakinja u poznavanju hrvatskoga jezika osvojila Oskar znanja 2017. godine.

Mentorica Renata Kovačićek, prof.

« Svibanj 2018 »

Fašnik 2015.

Fotografije sa sudjelovanja učenika naše škole na Sesvetskom fašniku pogledaje u fotogaleriji http://os-sesvetska-sela-zg.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=43

DOČEK DANSKE KRALJICE

22.10.2014. godine učenici su posjetili kazalište Mala scena. Tamo su pogledali predstavu „Zašto baš ja“ kojoj je prisustvovala i danska kraljica Margareta II. „Zašto baš ja“ je nijema  predstava namijenjena najmlađoj dobi koja je nastala u suradnji s danskim  kazalištem. Nakon završetka prvog djela učenici su otpratili Margaretu II. uz pljesak i simbolično mahanje zastavicama Danske kraljevine te su se vratili  pogledati predstavu do kraja.

KRALJICA MARGARETA II.ppsx

Projekti, predavanja i izložbe

Naša škola organizirala je predavanja učenika 6. razreda na temu uštede energije i korištenju obnovljivih izvora energije mlađim učenicima škole (polaznicima 3. razreda) kao i djeci dječjeg vrtića Šegrta Hlapića. Osim predavanja, učenici i njihovi profesori predstavili su i izložbu „Svjetla Zagreba“ kojom su prikazali osvjetljavanja Grada Zagreba od plinskih svjetiljki do danas. Osim fotografija, na izložbi su predstavljeni i dječji radovi u okviru projekta „Štednja električne energije“.

Prezentacija je objavljena na mrežnim stranicama Gradskog ureda za energetiku, zaštitu okoliša i održivi razvoj.

radionice i izlozba.pdf

Projekti

U Osnovnoj školi Sesvetska Sela u školskoj godini 2013./2014. nastavit će se provedba i rad na projektima:

• Projekt prevencije ovisnosti – Imam stav (unplugged)
  • CAP (Child Assault Prevention)
  • TeenCAP (Child Assault Prevention) program prevencije
  • Rad s darovitim učenicima
  • Učenička zadruga
  • Profesionalna orijentacija učenika
  • Štednja energije
  • Plastičnim čepovima do skupih lijekova

Cilj provedbi projekata je informiranje i jačanje djece, izgradnja pravilnih stavova, povećavanje izvora podrške djeci te poticanje pozitivnog i zdravog ponašanja općenito prema sebi i drugima kao i razvijanje osjetljivosti i pozitivnog odnosa prema okolišu i  estetskim vrijednostima.

Korist od provedbe projekata primarno bi trebali osjetiti učenici, a očekivanu dobit trebali bi imati roditelji, škola te šira zajednica.

Izlaganje na 11. međunarodnom kongresu biologa u Šibeniku u listopadu 2012.

Učiteljice kemije i biologije naše škole Marijana Magdić i Gordana Pintar unazad šest godina provode uspješan nastavni projekt koji su izradile u sklopu redovite nastave u suradnji s učenicima, a isti se provodi s učenicima sedmih i osmih razreda polaznicima ekološke radionice/grupe.

Riječ je o projektu tijekom kojega educiraju učenike i njihove ukućane kako se uz malo pažljivije korištenje različitih potrošača električne energije može uštedjeti i kontrolirati potrošnja čime se postiže višestruko dobro. Također, nakon predstavljanja našeg projekta na međunarodnom kongresu biologa 2012. u Šibeniku, dobili smo ponudu iz uglednog znanstvenog časopisa Journal of Life Sciences za objavom našeg projekta u navedenom časopisu.

Kongres.pdf