preskoči na sadržaj

Osnovna škola Sesvetska Sela

Login
Oskar znanja 2018.

Rita Zonjić, učenica 8. razreda naše škole, i ove je godine osvojila Oskar znanja kao državna prvakinja u poznavanju hrvatskoga jezika 2018.

Školska himna

Školska himna

Tekst: Olgica Pavičić-Čović, prof hrv. jezika
Glazba: Gordana Vojnović, prof. glaz. kulture

U Letničkoj ulici
Baš na broju pet
Sakrila se naša škola
Cijeli mali svijet.


Narančasti prozori
Što joj radost daju
Od čistoće blistaju
Sve je k'o u raju.


Tu se prva slova pišu
Tu sva djeca crtež rišu
Tu se dijeli, tu se množi (ritt.)
Tu se svako srce složi


Pripjev:
NEK' NAM SRCE BUDE PUNO
NEK' NAM ZNANJE UVIJEK CVJETA
NEK' PUTEVI SVI TE VODE
DO NAJDRAŽE ŠKOLE SVIJETA. 2X


Finale:
Nek' putevi svi te vode
Do najdraže škole svijeta.

Projekt

Raspored zvona
 JUTARNJA SMJENA
sat početak kraj
1.  8:00 8:45
2.  8:50 9:35
3.  9:45 10:30
UŽINA 10:30 10:40
4. 10:40 11:25
5. 11:30 12:15
 6.  12:20 13:05
POPODNEVNA SMJENA
sat početak kraj
1. 14:00 14:45
2. 14:50 15:35
3. 15:45 16:30
UŽINA 16:30 16:40
4. 16:40 17:25
5. 17:30 18:15
6. 18:20 19:05
e-Dnevnik za učenike

e-Dnevnik za nastavnike

Office 365

Idemo u srednju!

Klokan bez granica

 

Hour of Code

Kalendar
« Rujan 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

E-usmjeravanje

edu.hr

Loomen

Portal Nikola Tesla

PLAVI TELEFON

e-Dnevnik

e-Matica

MZOS

CARNet

e-Škole

Prometna učilica

Elektronički identitet

Središnji državni portal

Za učenike

Portal za učenike

Pitajte učitelja

Portal Učenici

EDU knjižara

eLektire

Sigurniji internet

e-škola

Srce za djecu

Stipendije

„MLADI@INOVACIJE 2017“, Matulji

10. NACIONALNA IZLOŽBA MLADIH INOVATORA mladi@inovacije 14.-16.rujan 2017., Matulji

Ove godine u Matuljima održana je 10. Nacionalna izložba mladih inovatora i izložba tehničkog stvaralaštva mladih „MLADI@INOVACIJE 2017“ od 14.-16. rujna. To je središnja nacionalana izložba inovacija mladih koja redovito okuplja 50-tak najboljih inovacija učenika osnovnih i srednjih škola i studenata iz cijele RH. Organizatori izložbe su Savez hrvatskih inovatora, Savez inovatora Primorsko-goranske županije i Udruga inovatora „Šterika“ iz Praputnjaka. U sjajnom okružju koje su za najbolje mlade inovatore stvorili domaćini, uz medijsko praćenje lokalnih medija i velik broj, osobito mladih posjetitelja, istaknuti hrvatski mladi inovatori su izložili 54 nova dostignuća. Zagrebački mladi inovatori su sudjelovali sa 12 inovacija i osvojili 12 odličja  i to 6 zlata, 5 srebra, 1 bronca i 1 posebna nagrada.

POPIS IZLOŽAKA

INOVA-MLADI 2017

Liga modelara

Hrvatska zajednica tehničke kulture i nacionalni savezi tehničke kulture održali su Festival tehničke kulture od 23. do 25. svibnja 2014. Festival uključuje prezentaciju aktivnosti i postignuća Hrvatske zajednice tehničke kulture i nacionalnih saveza tehničke kulture kroz različite besplatne radionice, prezentacije, projekcije i izložbe sa svrhom popularizacije tehničke kulture.

Na Festivala tehničke kulture u sklopu Liga modelara sudjelovali su i učenici naše škole te pod vodstvom učitelja tehničke kulture Branka Latasa osvojili brojne nagrade i priznanja.

XIX. DRŽAVNO NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA

Od 6. do 8. svibnja 2014. u Šibeniku održano je državno Natjecanje iz hrvatskoga jezika. U konkurenciji od 27 najboljih osmaša u Hrvatskoj naš učenik Matej Boltek iz 8. b osvojio je 2. mjesto!

Čestitamo Mateju i njegovoj mentorici profesorici Renati Kovačićek!

Fotografije s natjecanja možete pogledati na linku FOTOGALERIJA

Izvor: Gordana Vojnović, ravnateljica
Natjecanja
Međužupanijska smotra GLOBE programa
Vlatka Pavić / datum: 27. 5. 2014. 09:37
Meteorološka mjerenja i projekti

I ove godine sudjelovali smo na međužupanijskoj smotri GLOBE programa koja se održala 11. ožujka u Školi za medicinske sestre Vrapče.

Učenice 7. c razrednog odjela Gabrijela Dobrić i Ivana Kožul prezentirale su rad naše škole kroz meteorološka mjerenja i projekte vezane uz podizanje ekološke sviJEsti učenika u kojima se sudjelovalo mnogi učenici i učitelji naše škole.


[OPŠIRNIJE]



Akcija prikupljanja plastičnih čepova za pomoć Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske
Vlatka Pavić / datum: 27. 2. 2014. 17:07
Akcija prikupljanja plastičnih čepova

I naša škola se pridružila u projekt Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske u skupljaju plastičnih čepova. Cilj projekta je da se od prikupljenih plastičnih čepova registrira nova djelatnost u sklopu već osnovane Zadruge Halycanum. U akciju prikupljanja plastičnih čepova do sada su se uključile pojedine škole, vrtići, Župni Caritasi, tvornice, poduzeća i dr.

Do sada smo prikupilo 270,4 kg čepova, a u svim školama prikupljeno je oko 5.800 kg plastičnih čepova. Kada otvorite plastične boce od mlijeka, sokova i drugih pića, nemojte ih baciti već čepove donesite u školu.

Fotogalerija


[OPŠIRNIJE]



Nacionalna kampanja "Sigurniji internet za djecu i mlade"
Vlatka Pavić / datum: 2. 2. 2014. 22:53
Sigurniji internet za djecu i mlade

Udruga „Suradnici u učenju“ je tijekom prošlih godina organizirala niz aktivnosti s temom „Sigurniji internet za djecu i mlade“ te predstavljala Hrvatsku kao Safer Internet Committee u INSAFE-u.

U nacionalnoj kampanji „Sigurniji internet za djecu i mlade” 2014. planirane su ove aktivnosti:

Multimedijska izložba – sve učenike pozivamo na sudjelovanje na izložbi multimedijskih kojima oni upozoravaju vršnjake na moguće opasnosti na internetu i daju savjete kako ih izbjeći.

Priručnik kako poučavati primjereno, odgovorno i sigurno korištenje interneta – učitelje i nastavnike pozivamo da naprave predavanje, radionicu ili neku drugu aktivnost sa svojim učenicima te kroz takav primjer dobre prakse preporuče svojim kolegama.

Predavanja o sigurnosti djece – za roditelje i sve odrasle pripremili smo predavanja o sigurnosti djece koja će se tijekom veljače i ožujka održati u osnovnim i srednjim školama diljem Hrvatske te u obliku online predavanja i intervjua.

Na društvenim mrežama planiramo objaviti videointervjue i radio emisije sa stručnjacima i djecom.

Više pročitajte na stranicama portala ucitelji.hr ili u nastavku pod OPŠIRNIJE.


[OPŠIRNIJE]



RSS


Srebrno odličje

U glavnom gradu Rusije Moskvi hrvatski inovatori, okupljeni oko Hrvatskog saveza inovatora, na 17. međunarodnom salonu inovacija i novih tehnologija Arhimed osvojili su 20 nagrada, od čega 7 zlatnih, 4 srebrne i 9 posebnih priznanja. Ovaj sajam ove je godine na tom ruskom sajmu prikazano ukupno 750 inovacije iz 17 država svijeta. Predstavnici naše škole osvojili su srebrno odličje.

Dobitnici srebrnih odličja:

Mjerni sustav za određivanje statičkih i dinamičkih toplinskih svojstava kompozita i odjeće - autori: Dubravko Rogale, Gojko Nikolić, Tekstilno-tehnološki fakultet Zagreb; Uređaj za maksimalno iskorištenje baterije - autor: Andrija Granić, Klub Mladih inovatora Zagreb, OŠ Sesvetska Sela, mentor: Branko Lata; Sustav za udaljeno upravljanje uređajima - autor : Krešimir Topolovec, Tehnička škola Ruđera Boškovića, mentor : Ivan Jurić; Duboka Haha-i-Kul poezija u tri faze ® - autor: Žarko Milinović, Osijek, TERA-TEHNOPOLIS.

Čestitamo mladim inovatorima i njihovim mentorima na osvojenim medaljama!

Svatko ima svoju "jaču stranu"

Učenici naše škole pridružili su se natjecanjima na školskoj, općinsko-gradskoj, županijskoj i međunarodnoj razini, te svojim znanjem, umijećem i sposobnostima postigli sljedeće rezultate:

 

RAZREDNA NASTAVA

Andrea Bukovčak, 4. b - 8. mjesto na općinskom natjecanju iz matematike (učiteljica Zorka Brekalo)

 

LUTKARSKA SKUPINA - Ana Marić, Lorena Grgić, Dejla Tiganj, Davorka Filipović, Katarina Begić, učenice 4. d razreda, sudjelovale su na županijskom Lidranu (mentor: Irena Koružnjak, učiteljica)

 

PREDMETNA NASTAVA

Matematika

Toma Runje, 5. a - 3. mjesto na općinskom natjecanju (mentor: Gordana Margetić, prof.)

Matej Boltek, 6. b - 1. mjesto na općinsko-gradskom natjecanju i 21. mjesto na županijskom

Ivan Keleminović, 8. d - 7. mjesto na općinskom natjecanju (mentor: Marijana Jozepović, prof.)

 

Fizika - (mentor: Vedran Bobšić, prof.)

Anamarija Lukaček, 8. c - 42. mjesto na županijskom natjecanju

Danijel Bošnjak, 8. b - 43. mjesto na županijskom natjecanju

Josip Latinčić, 8. a - 64. mjesto na županijskom natjecanju

 

Geografija

Fran Topalušić, 5. b - 6. mjesto na županijskom

Josip Kukić, 8. - 22. mjesto na županijskom (mentor: Tanja Pavelić, prof.)

Marija Vučemilo, 7. b - 6. mjesto na županijskom (mentor: Željka Kašnar, prof.)

 

Hrvatski

Danijel Bošnjak, 8. b - 7. mjesto na županijskom natjecanju (mentor: Renata Kovačićek, prof.)

Dorotea Gorupić, 7. b - 13. mjesto na županijskom natjecanju (mentor: Olgica Pavičić-Čović, prof.)

 

Pod vodstvom Branka Latasa, učitelja savjetnika, zapažena su sljedeća postignuća:

INOVA MLADIH KASTAV

Tea Brnić - zlatna medalja

KUP MODELARA ĐAKOVO (listopad 2011.)

Tea Brnić, Lucija Maškarin, Andrija Granić i Franjo Požega - postigli su ekipno 4. mjesto.

MEĐUNARODNA INOVA ZAGREB (studeni 2011.)

Tea Brnić - zlatna medalja

MEMORIJAL DAMIR ŠIŠKO (studeni 2011.)

Tea Brnić - zlatna medalja; Franjo Požega - brončana medalja; Lucija Maškarin - zlatna medalja; Andrija Granić-srebrna medalja

ŽUPANIJSKO NATJECANJE (ožujak 2012.)

Tea Brnić - 4. mjesto

Magdalena Antolković - 7. mjesto

Lucija Maškarin -  15. mjesto

OPĆINSKO NATJECANJE - "SIGURNO U PROMETU" (travanj 2012.)

Ante Baćak, Valentina Kolak, Luka Barun, Dunja Sabljak, Leo Brleković, Cvita Kolak, Valentino Prđun, Leonarda Čagljević - postigli su ekipno 3. mjesto                                         

MEĐUNARODNA INOVA BANJA LUKA (travanj 2012.)

Ivan Keleminović - srebrna medalja, Andrija Granić - brončana medalja, Luka Leko - brončana medalja, Filip Ćibarić - posebno priznanje, Mateo Jakšić - posebno priznanje, Lucija Maškarin - posebno priznanje

MEĐUNARODNA INOVA MLADIH ZAGREB (svibanj 2012.)

Tea Brnić - srebrna medalja, Bruno Brnić - srebrna medalja, Lucija Maškarin - zlatna medalja, Franjo Požega - zlatna medalja, Filip Ćibarić - brončana medalja, Mateo Jakšić - brončana medalja, Nikola Cindrić - brončana medalja, Luka Leko - zlatna medalja, Andrija Granić - zlatna medalja, Petar Hegol - brončana medalja, Adnan Prlja - brončana medalja, Filip Klarić - brončana medalja, Dominik Kos - brončana medalja, Antonio Mužar - brončana medalja, Manuel  Vidić - brončana medalja, Lovro Vitić - brončana medalja, Karlo Kamenar - brončana medalja, Marijan Anton Stipaničić - brončana medalja, Josip Mijić - brončana medalja, Bartol Brigić  - brončana medalja, Matej Čabraja - brončana medalja.

 

Nagrada za najbolji školski klub - ljetovanje u Zadru 7 dana za četiri učenika:

ŽUPANIJSKO NATJECANJE "SIGURNO U PROMETU" (svibanj 2012.)

Ante Baćak - zlatna medalja

Luka Barun - zlatna medalja

Dunja Sabljak - brončana medalja

  

GLOBE PROGRAM

Pod vodstvom mentora, prof. Vedrana Bobšića, učenici: Anamarija Lukaček, Ivan Keleminović, Danijel Bošnjak, Josip Latinčić i Josip Kukić, zastupali su našu školu i u GLOBE PROGRAMU - međužupanijska smotra.

KLOKAN BEZ GRANICA

Na međunarodnom natjecanju iz matematike - KLOKAN BEZ GRANICA - sudjelovalo je 60 učenika iz naše škole od 2. do 8. razreda.

 

Veselimo se njihovom uspjehu!

 

preskoči na navigaciju