Upis u srednju na Viberu

Ostali operacijski sustavi

WIN10 upute.pdf

BRINI O SEBI – BUDI DOBRO – proŽIVI COVID

Priloženi su brošure BRINI O SEBI - BUDI DOBRO - proŽIVI COVID i letak s telefonskim brojevima za psihološko savjetovanje mladih za svaku županiju.

Brošura Državne uprave za zaštitu i spašavanje

Ukupno: 206724

« Lipanj 2022 »

Prijava u razredne odjele za sportaše
Autor: Vlatka Pavić, 27. 5. 2022.

Svi kandidati koji su zainteresirani za upis u razredne odjele za sportaše moraju iskazati svoj interes za upis u razredne odjele za sportaše kroz sustav NISpuSŠ na kartici „Moji podaci” od 23. do 31. svibnja 2022. godine.

Na navedenoj kartici u polju „Sportovi“ iz padajućeg izbornika se odabire sport, a potom se prikaže polje u koje se unosi ime kluba i polje s padajućim izbornikom za odabir mjesta u kojem se klub nalazi. Moguće je unijeti više od jednog sporta, klikom na gumb „Dodaj novi sport". Nakon odabira sporta, kluba i mjesta u kojem se klub nalazi potrebno je kliknuti na gumb "Pohrani“ kako bi uneseni podaci ostali spremljeni u sustavu.

Kandidati moraju poštovati rokove prijave u sustav kako bi se našli na rang-listama nacionalnih sportskih saveza i kako bi se mogli prijaviti u programe obrazovanja koji se odnose na razredne odjele za sportaše, kako u ljetnome tako i u jesenskom upisnom roku.

Kandidati koji u navedenome roku ne iskažu interes za upis u razredne odjele za sportaše neće biti u mogućnosti odabrati programe obrazovanja koji imaju razredne odjele za sportaše. Također, a s obzirom da iskazivanje interesa za upis u razredne odjele za sportaše započinje i završava ranije, molimo da programe obrazovanja koji se odnose na razredne odjele za sportaše isključivo prijavljuju oni kandidati koji zaista namjeravaju upisati takav obrazovni program, budući da će oni kandidati koji prijave takve obrazovne programe i ne iskoriste ostvareno pravo upisa, oduzeti mjesto nekom drugom kandidatu.

Detaljne informacije o bodovanju kandidata za sportske odjele pročitajte u Pravilniku o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole koji je dostupan ovdje.

Više pročitajte pod Opširnije.

Izvor: https://srednje.e-upisi.hr

Svi kandidati koji su zainteresirani za upis u razredne odjele za sportaše moraju iskazati svoj interes za upis u razredne odjele za sportaše kroz sustav NISpuSŠ na kartici “Moji podaci” od 23. do 31. svibnja 2022. godine.

Sukladno članku 14. Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole, pravo prijave za upis u razredne odjele za sportaše ima kandidat koji je uvršten na rang listu određenoga nacionalnoga sportskoga saveza. Nacionalni sportski savezi provode rangiranje prijavljenih kandidata na temelju kriterija sportske uspješnosti. Kriterije sportske uspješnosti za svaki pojedini sport autonomno utvrđuju odgovarajući nacionalni sportski savezi te ih objavljuju na svojim mrežnim stranicama i dostavljaju Središnjem državnom uredu za sport. Konačna ljestvica poretka kandidata utvrđuje se zbrajanjem bodova dobivenih prema kriterijima sportske uspješnosti te zajedničkog i dodatnog elementa vrednovanja, a u slučaju dijeljenja zadnjeg mjesta na ljestvici, i aktivacije posebnog elementa vrednovanja.