Kako bismo se podsjetili na važnost očuvanja i prenošenja bajki, na jedinstven i kreativan način obilježili smo Svjetski dan bajki. Učenici 3. i 4. razreda stvarali su svoje jedinstvene originalne bajke. Ova tema nije im novost, jer su se ove školske godine već upoznali s bajkama i pripovijedanjem kroz projekt namijenjen poticanju verbalne darovitosti učenika pod mentorstvom školske knjižničarke Ivane Mršić Tikvić i školske psihologinje Silvije Ravić.
Učenici su uz pomoć društvene igre Čiri biri bajka i kockica za pripovijedanje StoryCubes stvarali vlastite bajke. Kombinirajući maštu i igru nastale su neobične priče pune čarolije, zanimljivih likova i neočekivanih zapleta. Svaka skupina osmislila je svoju jedinstvenu bajku i pokazala kako uz malo mašte, kreativnosti i međusobne suradnje mogu nastati priče koje još nitko nikada nije čuo.
Ovdje priči nije kraj!
Nastavljamo sa stvaranjem i pripovijedanjem bajki, a postoji mogućnost da ćete ih i vi jednoga dana imati priliku pročitati ili poslušati!

