Datum objave: 13. ožujka 2026.

19. tjedan psihologije

Već tradicionalno, aktivno smo se uključili u obilježavanja Tjedna psihologije u Hrvatskoj. Učenici 7.c razreda sudjelovali su u radionici Put mentalnog zdravlja koju je vodila školska psihologinja Silvija Ravić u suradnji s knjižničarkom Ivanom Mršić Tikvić i razrednicom Antonijom Barišić Kolenac.

Učenicima je psihologinja prikazala važnost i strategije uspješnog očuvanja mentalnog zdravlja, knjižničarka im je pomogla odabrati knjige koje su s razrednicom analizirali pronalazeći njihovu ulogu u uspješnom nošenju sa životnim izazovima. Izradili su plakat “Put mentalnog zdravlja” koristeći „kamenčiće“ koje su ispisali pozitivnim i poticajnim porukama.

Put mentalnog zdravlja može ići u raznim smjerovima, a vjerni pratitelj na putovanju, uz niz strategija poput tehnika disanja, zdrave prehrane, tjelovježbe…, mogu biti i knjige i knjižnica kao nezaobilazno mjesto opuštanja. Plakat je izložen u školi kako bi svaki prolaznik osvijestio i dobio ideju kako očuvati vlastito mentalno zdravlje.

Pročitajte još

Upisi u srednje škole

Upisi u srednje škole

Započele su prijave kandidata u sustav upisa u srednje škole. Ako već niste - prijavite se i provjerite svoje osobne podatke. Ako ima neispravnih podataka - javite se svom razredniku. Također, kandidati s teškoćama u razvoju mogu prijavljivati svoje programe u...

Odmorko, ljeto 2026.

Odmorko, ljeto 2026.

Školski sportski savez Grada Zagreba tijekom ljetnog odmora učenika organizira program Odmorko ljeto 2026. za učenike osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba. Program će se provoditi radnim danima od 15. lipnja do 4. rujna 2026.  godine uz stručni i pedagoški nadzor....

Skip to content