Budite internet genijalci

Ostali operacijski sustavi

WIN10 upute.pdf

BRINI O SEBI – BUDI DOBRO – proŽIVI COVID

Priloženi su brošure BRINI O SEBI - BUDI DOBRO - proŽIVI COVID i letak s telefonskim brojevima za psihološko savjetovanje mladih za svaku županiju.

Brošura Državne uprave za zaštitu i spašavanje

« Kolovoz 2022 »

Početak prijava obrazovnih programa
Autor: Vlatka Pavić, 24. 6. 2022.

Obavještavamo sve kandidate kako sutra, 25. 6. 2022. u 12 sati počinje prijava obrazovnih programa za upis u srednju školu. Posebno napominjemo kako prijave programa koji zahtijevaju dodatnu provjeru traju do 29. 6. 2022. u 12 sati.

Kraj prijava obrazovnih programa je 7. 7. 2022. u 12 sati i nakon toga kandidati više neće moći prijavljivati programe niti mijenjati redoslijed prioriteta.

Početak prikaza rezultata na ljestvicama poretka za sve kandidate je 25. 6. 2022. u 22 sata.

Ljestvice poretka postaju konačne 9. 7. 2022. i nakon toga se više ne mijenjaju. Dakle, kandidati će 9. 7. 2022. vidjeti u koju su školu i u koji program ostvarili pravo upisa.

Kod prijave obrazovnih programa napominjemo kako je od izrazite važnosti da kandidati prijave:

1. Škole i programe koje zaista planiraju upisati,
  2. Redoslijed škola i programa na način da na prvo mjesto postave školu i program koji najviše žele upisati, na drugo mjesto školu program koji bi htjeli upisati ako ne upišu onu školu i program s prvog mjesta, na treće mjesto školu i program koju bi htjeli upisati ako ne upišu školu i program s prvog i drugog mjesta i tako sve do šestog mjesta.

Detalje o prijavama obrazovnih programa pročitajte pod Opširnije.

Izvor: https://srednje.e-upisi.hr/

1. Škole i programe koje zaista planiraju upisati,

Orijentacijske ljestvice poretka odraz su trenutnog bodovnog stanja izračunatog na temelju podataka koji su trenutno u sustavu. Podložne su promjenama uslijed netočno unesenih podataka u sustav, rješavanja prigovora, novih prijava i brisanja prijava. Klikom na strelicu unutar stupca "Detaljno", otvara se polje s prikazom detaljnih podataka o ispunjenim preduvjetima i ostvarenim bodovima po svim elementima vrednovanja. Klikom na poveznicu "Lista" otvara se skočni prozor s podacima o plasmanima na ljestvicama poretka svih učenika koji su prijavili određeni obrazovni program te je moguće vidjeti bodove i strukturu bodova ostalih kandidata koji konkuriraju za odabrani obrazovni program.

Učenik će se naći na konačnoj ljestvici poretka samo jednog obrazovnog programa na kojem se nalazi u okviru upisne kvote, i to onoga koji je najviše na njegovoj listi prioriteta. Ostaje na ljestvicama poretka višega prioriteta na kojima se ne nalazi u okviru upisne kvote, a sa svih ostalih ljestvica poredaka nižeg prioriteta se briše. Dakle, učenik će biti vidljiv na ljestvici poretka u slučaju da mu je navedeni prioritet označen kao "Najbolji odabir - Da". Također, učenikov plasman će biti vidljiv na ljestvici poretka svakog prijavljenog programa koji se nalazi više na listi prioriteta od prijavljenog programa koji je označen kao "Najbolji odabir - Da". Nadalje, učenik se neće prikazivati na ljestvici poretka prijavljenih programa ako se ti programi na listi prioriteta nalaze ispod programa koji je označen kao "Najbolji odabir - Da".

Primjer: Učenik je prijavio 6 programa. Na kartici "Moji rezultati" program pod 3. prioritetom mu je označen kao "Najbolji odabir - Da". U tom slučaju učenik će vidjeti svoj plasman na ljestvicama poretka 1., 2., 3. prioriteta, a neće biti vidljiv na ljestvicama poretka programa koji se nalaze na prioritetima 4., 5. i 6.

Na ljestvicama poretka nalaze se i učenici koji ne ispunjavaju preduvjete za upis sve do određenog ključnog datuma kada će ti kandidati biti obrisani s ljestvica poretka programa obrazovanja za koje ne ispunjavaju preduvjete.

Ljestvice poretka postaju konačne 9. 7. 2022. i više se ne mijenjaju.

Svima kandidatima želimo uspješne upise!

Izvor: https://srednje.e-upisi.hr/